Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w Opatowie

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 listopada 2021

    W dniu 17 maja br. podpisana została umowa z przedsiębiorstwem NEWATER sp. z o.o. z Wrocławia na wykonanie rozbudowy i przebudowy komunalnej oczyszczalni ścieków w Opatowie. Zadanie inwestycyjne bardzo ważne dla prowadzenia racjonalnej gospodarki ściekowej w gminie, gdyż zwiększona przepustowość czyszczalnie zapewni odbiór ścieków od mieszkańców Nabokowa, Zwierzyńca Pierwszego i Wilkowiecka. Przedsięwzięcie dotyczy rozbudowy komunalnej oczyszczalni ścieków w Opatowie o nowy blok technologiczny o przepustowości 250m3/d (reaktor biologiczny z osadnikiem wtórnym i zbiornikiem osadu). Po realizacji łączna przepustowość zwiększy się do 500m3/d, a wskaźnik obsługiwanych RLM (przeliczeniowa liczba mieszkańców) zwiększy się o 100% (z obecnych 2000 do 4000).

Realizację tego zadania inwestycyjnego umożliwiła otrzymana dotacja z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 3 272 500 zł. Łączny koszt wykonania zadania (roboty budowlano-montażowe, nadzór inwestorski i archeologiczny) wyniesie 3 550 000 zł. Planowany termin zakończenia – maj 2022 r.

Obecnie trwają prace przy budowie żelbetowej konstrukcji bloku technologicznego – najważniejszego elementu zadania, które zgodnie z przyjętym harmonogramem potrwają do końca roku.

W dniu19 listopada br. na placu budowy gościliśmy Pana Szymona Giżyńskiego Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Szymon Giżyński oraz Wójt Gminy Opatów Bogdan Sośniak na placu budowy

  Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Szymon Giżyński oraz Wójt Gminy Opatów Bogdan Sośniak na placu budowy

 • Powiększ zdjęcie Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w Opatowie

  Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w Opatowie

 • Powiększ zdjęcie Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w Opatowie

  Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w Opatowie