Informacje dla przedsiębiorcy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

CEIDG -Ostrzezenie

Artykuły

Przejdź do - Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!

Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy.

Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy – płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT). JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie.

Z Profilem Zaufanym na pewno Ci się uda.

31 stycznia 2018
Czytaj więcej o: Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!

Nowe proaktywne usługi Ministerstwa Rozwoju dla przedsiębiorców. Załóż firmę przez telefon!

    Ministerstwo Rozwoju uruchomiło nowe usługi dla przedsiębiorców. Od stycznia 2017 można już zarejestrować własną firmę przez telefon. Kolejnym udogodnieniem jest telefoniczne powiadamianie o zbliżających się, ważnych terminach i zmianach w przepisach. Nowe usługi to kolejny krok w kierunku przyjaznej e-administracji.

Usługa telefonicznej rejestracji działalności gospodarczej dostępna jest pod numerem 801 055 088.

Załóż firmę przez telefon - Jak to działa?

17 stycznia 2017
Czytaj więcej o: Nowe proaktywne usługi Ministerstwa Rozwoju dla przedsiębiorców. Załóż firmę przez telefon!

Centralna ewidencja i informacja o działalności gospodarczej

Baner centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczejCentralna ewidencja i informacja o działalności  gospodarczej (CEIDG) jest rejestrem przedsiębiorców prowadzonym w systemie telefinormatycznym od 1 lipca 2011 roku. Jest to portal nadzorowany przez Ministra Rozwoju.

System, działający na podstawie znowelizowanej Ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, umożliwia obywatelom założenie działalności gospodarczej, zawieszenie jej lub znalezienie danych o działalności innych przedsiębiorstw, wszystko to bez wychodzenia z domu.

Rejestracja w CEIDG jest wolna od opłat. Wszelkie informacje zachęcające do dokonania wpłaty związanej z rejestracją działalności gospodarczej osoby fizycznej w Polsce są nielegalne

Kącik przedsiębiorcy

Logo mikroporady.plKącik Przedsiębiorcy został opracowany i przygotowany przez Akademię Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundację dr Bogusława Federa

Pojedynczy punkt kontaktowy

Logo punktu kontaktowego

Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

VI Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw (10-12 październik 2016r .)

Logo - Europejski Kongres Małych i Średnich PrzedsiębiorstwRegionalna Izba Gospodarcza w Katowicach zaprasza w dniach 10-12 października 2016r. do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach na :
VI Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Udział dla wszystkich uczestników jest bezpłatny. Formularz rejestracyjny dostępny będzie od lipca.

Więcej informacjina stronie: www.ekmsp.eu

22 kwietnia 2016